Представники Комітетів Верховної Ради України відвідали родовища в Харківській області

Народні депутати-представники Комітетів Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг та з питань антикорупційної політики відвідали ряд об’єктів видобутку та переробки газу держкомпанії «Укргазвидобування» та приватних незалежних газодобувних компаній, з метою вивчення їх можливостей щодо збільшення обсягів внутрішнього видобутку природного газу.

Цей захід здійснювався паралельно з проведенням 11-ої панелі Всеукраїнського форуму «Україна 30» під патронатом Офісу Президента України і Кабінету міністрів України — «Стале використання надр та відновлення пошкоджених екосистем», на якому обговорювалось майбутнє освоєння надр. Зокрема, народні депутати проінспектували родовища в Полтавській та Харківській областях.

«Для країни зараз є вирішальним питання: яким чином ми зможемо збільшувати наш видобуток газу? Треба рухатися однією командою. В нас є потужний приватний сектор. В «Укргазвидобуванні» сучасні напрацювання. Вони дуже багато інвестували за останні роки для того, щоб нарощувати свою технічну базу», — заявив голова фракції «Слуга Народу» у Верховній Раді України Давид Арахамія.

Давид Арахамія звернув увагу, що такі приватні компанії як «Еско-Північ» та «СИСТЕМОЙЛІНЖЕНЕРІНГ» є одними з лідерів на ринку видобутку вуглеводнів. Вони постійно впроваджують сучасні технології, встановлюють найсучасніше обладнання для максимальної автоматизації технологічних процесів, а також промислової та екологічної безпеки.

Народні депутати також відзначили, що Україна має унікальну виробничу та дослідницьку базу для сейсмічної розвідки, що дозволяє з високою точністю досліджувати ділянки родовищ, і подальшого видобутку природного газу. Наприклад, нинішній буровий флот компаній дозволяє повністю забезпечувати власні потреби країни в бурових установках.

«Ми показали народним депутатам не тільки процес розробки та буріння свердловин, а й процес будівництва інфраструктури газових родовищ. Це складні інженерні проєкти, які роблять нашу державу не тільки незалежною, але й сучасною та безпечною з точки зору екологічних норм. До того ж, завдяки газовидобувним компаніям місцеві громади можуть дозволити собі розбудовувати соціальну інфраструктуру завдяки податкам, які надходять від газовидобувних компаній до місцевих бюджетів», — заявив на зустрічі з народними депутатами Лошковський Денис Валентинович, директор компанії «СИСТЕМОЙЛІНЖЕНЕРІНГ».

За результатами поїздки планується створити спільну робочу групу, до якої ввійдуть народні депутати та представники ринку. Разом вони напрацьовуватимуть необхідні зміни у законодавстві для нарощування видобутку палива.